Home Run Trophy

* indicates grand slam

Division 1 – Female FINAL
4 – Natalie Leyland (TDS)
3 – Katie Jessop (TDS), Rachael Shkurko (TDS)
2 – Sophie Addison (TDS), Nic Duerden (LIO)
1 – Tanya Burton (GRX), Kim Hannessen (THU), Tanya Lochery (GRX), Linni Mitchell (MHM), Vic O’Farrell (GRX), Jade Shaw (LIO)

Division 1 – Male FINAL
13 – Paul Colton (DOD)
9 – Luis Arrevillagas (THU), Ross Maskell (LIO)
8 – Chris Fulton (LIO)
7 – Dan Downes (TDS), Mike Gaskell (TDS), Pete Nightingale* (MAV) 
6 – Rory Gibson (MKT), Adam Hugill (CAM), Tom Russell (GRX)
5 – Shane Sharp (TDS), Simon Sharp (MKT)
4 – Josh Edwards (THU), Joe Grantham* (THU), Benkei Johnson (LIO), Gareth Evans (CAM), Andy Lott (CAM), Colin McKie (CAM), Tom Munro (MHM), Mark Sanders (GRX)
3 – Tom Atkinson (CAM), Nathan Barratt (MHM), Craig Brookes (TDS), Luis Carlino (MHM), Jordan Colton (MHM), David Dyson (DOD), Michael Elsy (MHM), Max Fagan (GRX), Matt Green (CAM), Kris Hadwin (THU), Laurence Pearmain (MAV), Ed Watkinson (LIO)
2 – Ian Blease (MAV), Lubomir Durisin (MAV), Jeivo Gomez (DOD), Brad Hadwin (TDS), Jonny Huck (TDS), Dave Leverton (THU), Jack Scholes (GRX), Darren Shaw (MKT)
1 – Luis Almeida (MHM), Tyler Beattie (MKT), Matt Bell (TDS), Alfonso Carlino (MHM), Adam Cole (MAV),  Matt Fairweather (MKT), Anthony Garcia Reyes (MHM), Amilcar Gomez (MHM), Chris Gresty (MAV), Danny Gunn (GRX), Simon Hepburn (DOD), Steve Howard (LIO), Lee Kendrick-Walker (LIO), Paul Kidley (GRX),  Oscar Marenco (GRX), Ben March (THU), Luke Martin (TDS), Nigel Peters (DOD), Mario Rueda (GRX), Ben Tomlin (GRX)

Division 2 -Female FINAL
4 – Becci Wadeson (TH2)
2 – Grace Mills (HAC), Su O’Brien (BAT), Kate Winfield (TTN)
1 – Suzanne Donovan (BAT), Bailey Saunders (MRD), Ashley Swaby (TH2)

Division 2 – Male FINAL
18 – Adam Faloona* (SPE)
17 – Adam Barnish*** (SPE)
12 – Stevie Kidd (SHA)
10 – Alex Bates (BAT)
9 – Darren Corner* (HAC), Mike Hulme* (SHA), James Warren (TH2)
8 – Rich Jameson (SHA)
7 – Sam Baker (TTN), James Wooderson (CM2)
6 – Andrew Bogie (TH2), Sam Whatmore (MRD)
5 – Steve Bartlett (TH2), Daniel O’Brien (TTN), Sean Rafter* (HAC)
4 –  Duncan Jones* (MRD)
3 – Carlos dos Ramos (BAT), Jeremy Fothergill (SPE), Chris Lennon (SPE), Mike Mia (TTN), Ollie Potts (CM2), Jordan Wilcock (MRD)
2 – Luke Bastin (TH2), Tony Cachia (MRD), Richard Goar (MRD), Craig Lawson (CM2), Ian Mills (HAC), Nick Money (SPE), Luke Nelson (TTN), Benjie Pearce (TH2), Jonny Reuben (SPE), Stephen Shearer (SHA), Jon Taylor (TH2), Chris Thompson (MRD), Charlie Whalley (HAC)
1 – Harry Bell (HAC), Alex Claridge-Ingham (SPE), Dan Hocking (TTN),  Arthur Hung (BAT), Dan Jarman (CM2), Keith Lewis* (BAT), Alex Mills (HAC), Joe Mills (HAC), Leo Pearn (CM2), Jerry Seabridge (BAT), Richard Taylor (TTN),  Igor van Orel Bronte (MRD), Ben Wright (TTN), Dave Warren (TH2)

Division 3 – Female FINAL
4 – Chloë Llewellyn (BND)
3 – Tereza Kokocińska (TIG)
2 – Alyssa Jones (TIG), Atiyah Malik (COL), Emma Pritchard (TIG)
1 – Lauren Birch (BND), Michelle Fisher (STG), Janine Hickey (BND), Martine Knight* (FRZ), Nikki Pugh (COL), Holly Smith (TIG), Malyn Wainwright (FRZ), Hannah Wint (STG)

Division 3 – Male FINAL
13 – Ross Birch* (BND), Richard Sarver (TH3)
12 – Darren Bamford (FRZ), Mike Mia (FRZ), James Wright (TIG)
11 – Jason Kneen (BND)
10 – Dilan Bastiampillai (TH3), Mario Rueda* (COL)
9 – Ed Covington** (TIG)
8 – Phil Cosgrove (COL), Liam Morrison* (BND), Pete O’Hare* (BND)
6 – Richard Thompson (TIG)
5 – Nick Sims (STG), Kris Stokwisz (STG)
4 – Anthony Garcia Reyes (FRZ), Tadgh Tobin (COL), Jono Wrigley** (FRZ)
3 – Chris Frost* (FRZ), Adam Hoysted (STG), Adam Morrison (BND), Josh Normie* (STG), Nacho Sánchez (BND), Ed Woodcock (TH3), Joe Wright (TH3)
2 – Charlie Hughes (TH3) 
1 – Steve Beddows (TIG), Glen bridges (TIG), Tomm Childs (TH3), Dave Dean (COL), Richard Fox (STG), Lewis Le Fevre (TH3), Leo León (TH3), Lee McCarthy (COL), Simon Ronksley* (COL),  Jamie Saul (COL), Lee Scambler (STG)

Division 4 – Female
3 – Cassie Gradwell (ENF), Hayley Gradwell (ENF)
1 – Gina Amos (SGL), Mandy Ashton (RIP), Abbey Follansbee (TGG), Bryony James (TH4), Em Park (SWI), Lisa Williams (ENF)

Division 4 – Male 
16 – Bryn Davies** (ENF)
14 – Ben Leeks** (SWI)
13 – Carl Emsley* (SGL)
10 – Phil Kirby (TH4)
9 – Johan Lemmers (TH4)
8 – Ollie Sharp (TGG)
6 – Mike Davies* (ENF), Sam Humphries (SWI), Antoon Lemmers* (TH4), Matt Lyons (TGG), Joe Regan* (SWI)
4 – Jai Bhagdev (SGL), Mike Connolly (SGL), Matt Langford (RIP), Chris Radford* (SGL)
3 – Al Bruce* (RIP), Dave Grice** (SGL), Anthony Henderson (RIP), Scott Humphrey (RIP), Mat Tanner (TH4), Alex Wardle (SGL)
2 – Naveed Ahmed (SCR), Courtney Button (TGG), Simon Grainger (ENF), Arthur Hung (SGL), Stéphane Karayannis (RIP), Carlos Lee (RIP), Conor Wilcock (RIP)
1 – Scott Barton (RIP), Elliot Boydell (TH4), Peter Gordon (SWI), Alex Hartley (SWI), Kieran Heavan (SWI), Milan Nechvatal (RAI), Chris Newhall (ENF), Conor O’Sullivan (TGG), Harry Schulte (TGG), James Tanner (SGL)